Kairi Viigi vanalinnakodu elutoa seinale on maalitud suur ja uhke maakaart, kust ta näitab oma lemmikkohti maailmas. Neid on tal palju. Foto: Karli Saul

Kaheksa aastat tagasi müüs tippjuuksur Kairi Viik (51) Tallinnas Pikal tänaval omanimelise ilusalongi ja kolis Marokosse. Enne seda oli ta saavutanud Eestis peaaegu kõik. 21-aastasena sai ta juuksuritöös Eesti meistri tiitli, kuulus juuksehooldusvahendite sarja Sebastian Ameerika koolitustiimi ja viibis töö tõttu tihti USA-s. 25-aastasest alates elas ta osa aastast Odessas, sest töötas sealse filmistuudio jumestuskunstniku ja juuksurina. Tema soengut ja meiki kannavad tuntud Vene naisnäitlejad ühtekokku kümnes filmis. Kogu elu on ta juuksuritöö kõrvalt tegelenud turismiga ja olnud rahvusvahelise turismiketi Club Med Mediterranean Eesti esindaja. Ja last but not least: talle kuulub Tallinna vanalinnas maitsekalt sisustatud ruumikas korter ja Marokosse kolides kohtas ta oma neljandat elukaaslast.

Praegu võib Kairit julgesti nimetada maailmaränduriks ja kosmopoliidiks. Kauem kui kaks nädalat ei suuda ta näiteks Eestis püsida. Sedagi üksnes suvel, talved veedab ta kõik hea kliimaga Marokos. LP sai Kairiga jutule päev pärast jaanipäeva, mil ta saabus Tallinnasse Hollandist sealsete väikelinnadega tutvumast. Sel aastal on Kairi peale Hollandi käinud kaks korda Belgias ja Itaalias, reisinud Saksamaal ja Prantsusmaal oma lemmikkohtades. Ikka seal, kus on hea toit ja veel parem vein, ilusad paigad ja toredad inimesed.

Avalehele
130 Kommentaari
Loe veel: