Tänavastiil à la Dior: nahktagi, läbipaistev plisseeseelik, crossbody-kott ja valged tennised. Foto: Scanpix

Jalanõude võimu ei maksa alahinnata. Õigesti valitud kingad annavad välimusele lõpliku lihvi ja kandjale õige enesetunde, millega tunda end võitmatult. Selle suve kingatrendid on sama kirevad nagu rõivadki, pakkudes sobivaid variante igale maitsele. Kontsade armastajatele leidub nii toeka kõrge kontsaga naiselikke kingi, 1970-ndate meeleoluga superplatvorme kui ka mugavaid paarisentimeetriseid kontsi, millega saad rahus ka sügislehtedes jalutada.

Pahkluurihmadega kingad muudavad eriliseks nii lõhkised teksad kui ka piduliku kleidi. Liu Jo, 199.99 (ABC King)
Madalate kingade ja sportlike jalanõude fännidele pakutakse rikkalikult sätendavaid tosse ja veidi grungelikku lähenemist.
Valentino voogavat plisseekleiti täiendavad minimalistliku joonega sandaalid.
Foto: Scanpix

Panustada tasub pisiasjadele – kõik, mis on põnevas värvitoonis, kelmikate detailidega või muud moodi (maitsekalt) silmatorkav, on kuum. Paljudes kauplustes on suvekaup juba alla hinnatud, nii et on õige aeg kingajahile minna.

Jalanõusid valides pööra tähelepanu tallale: liiga õhuke tald ei toeta jalga piisavalt. Õnneks soosib mood pigem toekama tallaga jalanõusid. Tosca Blu, 159.99 (ABC King)

Kahe jalaga maa peal

Anna jalgadele suvel puhkust ja lase neil hingata – mugavalt madalad sandaalid on vägagi asjakohased. Trenditeadlikumad on juba ammu kursis, et sel suvel on väga populaarsed plätulikud dekoreeritud sandaalid, kuid kannataguse rihmaga jalanõud püsivad ikkagi kindlamini jalas. Endiselt pole kauplustest kadunud ka varbavahelõikelised suvekingad.

Kui õhusooja jagub vaid kümmekond kraadi, on poolsaapaid tore kanda ka kesksuvel! Sompus sügisel ei raatsi neid karbist välja võttagi… Céline’i kevadsuvises kollektsioonis kohtas just selliseid erkpunaseid kaunitare.
Foto: Scanpix

Kontsa mitu kõrgust

Nende jaoks, kes ei ole isegi suvel nõus „kõrgustest” alla laskuma, on kauplustes samuti lai valik jalanõusid. Praeguse hooaja võtmesõnad on pahkluurihmad, platvormkontsad ja kõrged suvised kiilkontsaga espadrillid. Toekam konts on trendikas ja see kehtib nii kõrgete platvormkingade kui ka jalapärasemate sügiskingi meenutavate jalatsite kohta.

Mõtetega juba sügises? Soeta kingad, mida kanda nii jahedal suvel kui ka sügise hakul. Love Moschino, 289.99 (kaubamaja.ee)

Valgete tossude uus tulemine

Sportlikke jalanõusid ei ole kunagi liiga palju, eriti kui jutt käib valgetest tossudest ja tennistest, mis sobivad suurema osa rõivaste juurde. Sel hooajal on valge sportlik jalanõu teinud suure sammu glamuursema üldmulje poole: pilkupüüdvad detailid, logod… Sportima ei raatsiks selliste „spordijalanõudega” küll minna.

Huulepulgajäljed tossudel tõestab, et välimuse eriliseks muutmiseks läheb vaja õige väikest vimkat. No Brand, 99.99 (ABC King)

Edev ja sportlik

Kui kahtled valgete tenniste praktilisuses või soovid neile mugavat vaheldust, siis palun, siin on veel üks variant: moelavadel võib näha tõeliselt glamuurseid spordijalanõudest inspireeritud jalatseid, mida saab kanda kus tahes.

Diori õrna komplekti ilmestavad pea põlvini ulatuvad fooliumiefektiga sportlikud „ketsid”.
Foto: Scanpix

Spordirajale soovitame siiski minna spetsiaalselt sportimiseks mõeldud tossudega.