Foto: Tiit Blaat

5. detsembril algab mõjukate-nädal, kui lood ilmuvad Eesti Päevalehes, Delfis ja Maalehes. Sama nädala Eesti Päevalehe nädalalõpulehe LP vahel ilmub 64 lehekülge üldist edetabelit, kus kuulutame välja ka 2016. aasta mõjukaima eestlase.

2016 oli Eestis ja maailmas eriline ja morn aasta. Läbi enneolematute ponnistuste sai Eesti endale uue riigipea, lõpuks varises Reformierakonna 17 aastat kestnud võim, haldusreform lõi hambad Eesti maakaardile, Brexitist Suurbritannias ja Trumpi presidendiks valimisest USA-s sai kõne- ja mureaine ka Eestis.

Peale selle muidugi Venemaa – üllatused, vangerdused, võimu koondumine. Kõik see mõjutab ka meid.

Ja meie kõigi silme all sai uue hoo tõsieluseriaal Edgar Savisaare allakäigust. Rääkimata meie jalgpallikoondise krahhist.

Murelikkuse kivimüüri vahele jäi siiski ka ilusat. Eesti teater on õitsele löönud, Rio de Janeiro olümpial ei olnud meil midagi häbeneda, meie haridussüsteem on maailmas esirinnas, Nordica leidis tugeva partneri, Estonia vallutas Moskva kultuurigurmaanid, võrkpallurid avastasid end Euroopa tipust jne.

Esmaspäevast hakkame tutvustama valdkondade mõjukamaid. Siis saame koos analüüsida, kuidas tormine aasta meie edetabeleid riivas või puudutas, ja näeme mõjukate mõju traagelniite. Kuigi sõnast „mõjukas” on võimalik erinevalt aru saada ja see mõjub kohati ka provokatiivselt, on oma valdkonna mõjukaks tituleerimine auasi ja süvendab tiitli tuumakust.

Head lugemist ja kaasarääkimist!