Ott Tänak (32) on teadagi meelelahutustegelane ja sellisena on tema otsene mõju ühiskonnale samahästi kui märkamatu. Mis mõju see ikka ühe keskmise eestlase elule avaldab, kui rahvuskaaslane on mingil spordialal maailma parim? See küsimus on õigustatud paljude atleetide puhul, aga Tänakuga on teine lugu. Asi pole selles, et Tänak on uskumatult populaarne, et tema võitude puhul postitatud õnnitlussõnumeid laigivad mõne minutiga tuhanded inimesed ega isegi mitte selles, et WRC on maailma vaates kaugelt tähtsam ja jälgitavam ala kui murdmaasuusatamine või naiste vehklemine.

Tänaku võimas mõju väljendub peamiselt selles, et ta kinnitab kogu oma oleku, hoiaku ja eluvaatega „õige eesti mehe” enesemüüti. Viimase paari aastaga on ta võtnud sisse positsiooni selle loo ühe peamise alustalana.

Milline õigupoolest on õige eesti mees? Kõigepealt on selge, et eesti mees ei lamise niisama ega ärple huupi, vaid räägib ainult siis, kui tal on midagi öelda. Kas Vargamäe Andres käis ringi ja kelkis, kui pika ja sügava kraavi ta kaevab, enne kui labidagi maasse lõi? Loomulikult mitte! 

Avalehele
27 Kommentaari
Loe veel: