Al-Malikiyah’ noor kurdi ajakirjanik, kelle viimane lugu oli linna lähedal asuvatest põgenikelaagritest. Foto: Priit Simson

Kurdide ala ajalehe Ronahi toimetuses istub kuus verinoort inimest, neist vanim 24-aastane. Naisi on seltskonnas rohkem. Arvutiklahvid klõbisevad, serveeritakse teed. 20-aastane noor ajakirjanik näitab mulle lugu kahest lähedalasuvast põgenikelaagrist.

„Meist kellelgi pole ajakirjandusharidust, aga oleme läbinud ühe lühikese koolituse. Me oleme tudengid. Kes õpib majandust, kes sotsioloogiat. Palka me ei saa,” kõneleb Ayesha, ajalehe eestvedaja. „Kuid nagu kurdide liider Abdullah Öcalan ütles: noored on need, kes peavad tuleviku välja võitlema.”

Ayesha sõnul on neil kõigest puudus, alates foto- ja salvestustehnikast. Sellest olenemata annavad nad kaks korda nädalas välja ajalehte Ronahi, millel on nii kurdi- kui ka araabiakeelne osa.

„Meie eesmärk on näidata, et Süürias saab elada, siia tasub jääda ja seda edasi arendada,” kinnitab Ayesha. Mida teete siis, kui siia saabub ISIS? „Siis võitlevad nendega relv käes nii mehed kui ka naised.”