Olari Taali rohked jahitrofeed on kõik maamajas. Haapsalu kodust leiab ainult paar asja, näiteks Aafrika savannis kütitud sebra naha raamatusaali põrandalt. Foto: Ilmar Saabas

Kui viimasel ajal pigem Läänemaale jõuliselt juuri ajanud Olari Taaliga (63) kokku saame, on ta juhuslikult Tallinnas käimas. Tõsi, hiljem kohtume ka Haapsalus, ta uues kodus, kuhu ärimees alles sel sügisel sisse kolis. Taal on teravmeelse ja tabava ütlemisega. Ta räägib asjadest, nagu arvab, ja ta jutt pole mitte mõne noore orjapidaja eluvõõras kisa, vaid inimlikult söödavad ja seeditavad mõtisklused. Aga kui pakun, et võiksime rääkida natuke rohkemast kui uue valitsuskoalitsiooni maksuprogrammist, vastab ta nagu Tõnisson „Suve” filmis käendust küsima tulnud Tootsile: „Oleks päris ära läinud, kui oleks teadnud, et…”

Varem elasite maal, metsas. Nüüd ehitasite Haapsallu uhke suure maja, hakkasite siis uuesti linnameheks?

Tõsi, Saunja lahe ääres, mis on Haapsalu lahe kõige tagumisem lahesopp, on mul maaelamine. Aga mõtlesin, et eks me naisega jääme järjest vanemaks ja oleks vaja kolida linna, hooldushaiglale lähemale. Nojah, võib-olla on praegu veel natuke vara kolitud. (Muheleb.)

Avalehele
199 Kommentaari
Loe veel: