LP esitleb: Kadri Voorandi kontsert on 6. jaanuarini järelvaadatav aadressil delfi.ee/adele Kontserti saab Starmani videolaenutuse kaudu ka teleekraanilt nautida. Ilmar Saabas

Viimse kohani välja müüdud Nordea kontserdimaja saal jääb hiirvaikseks, kui pimenenud lava tagant hakkab kostma müstiline hääl: „Hello from the other side...” Südamest tulev hüüd kaugusest annab aimduse, et ees ootab vägev muusikaelamus, mitte lihtsalt kontsert. Sel aastal Eesti parimaks naisartistiks tituleeritud Kadri Voorand ei tule publiku ette kunagi mütsiga lööma.

Ta ei oskagi teisiti kui endast sada protsenti ära andes. Maailmakuulsa Adele’i avaloo „Hello” ja kõik teised 17 briti vokalisti tuntuks lauldud lugu esitab ta omas võtmes, iga sõna ja nooti enesest läbi lastes. Kadril on tuline õigus, kui ta kordab õhtu jooksul: „Adele’i ei ole siin. See pole Adele’i kontsert.” Maailmakuulsad hitid saavad tänu meisterlikele seadetele ja Voorandi omapärasele interpreteerimisoskusele sel õhtul uue värvi ja hingamise. Laval on peale solisti ja kolme taustalaulja ka vägev kümnepealine orkester: kontrabass, viiulid, tšello... 1800 kuulajat tantsib lõpulugude ajal juba kaasa ja keeldub lisalugudeta saalist lahkumast. „Oleksin võinud jäädagi sinna laulma,” ütleb Kadri Voorand pärast kontserti siiralt.

Nii hea energia oli laval, saalis samuti. LP-l oli au ja võimalus see ainukordne kontsert kuulajani tuua.

LP esitleb: Kadri Voorandi kontsert on kuni 6. jaanuarini järelvaadatav aadressil delfi.ee/adele. Kontserti saab Starmani videolaenutuse kaudu nautida ka teleekraanilt.
Ilmar Saabas