Saatejuht Roald Johannson peab end omamoodi sotsiaaltöötajaks, kel on privileeg läbi telekaamera inimeste eludesse vaadata ja nõnda nende probleemidele tähelepanu tõmmata.
Iganädalane autoridokumentaal „Roaldi nädal” on vaatajad ära võlunud. Inimlikkus, millega saate juht Roald Johann-son (38) suhtub oma värvikatesse kangelastesse, süveneb nende mõttemaailma ja muredesse, naelutab igal nädalal teleri ette terveks kolmveerandtunniks. Roald sõidab saates bussiga mööda maapiirkondi ja ajab seal sõitjatega juttu. Ta vaatab Eesti inimeste hambutuisse suudesse, käib külas Kuku raadio saate „Vox populi” püsihelistajatel ja tunneb huvi, kuidas saavad lähedased hakkama oma dementsete vanemate hooldamisega. See, mis teleekraanilt vastu vaatab, liigutab ja puudutab, sest me ei teadnud neist inimestest, nende eluvõitlustest, unistustest ega püüdlustest varem midagi.

Ka auhinnajagajad on Roaldit märganud: EFTA galal pärjati eile 28. korda eetris olnud saade „Roaldi nädal” parima uue saate auhinnaga (pärjatu ise osales samal ajal Šveitsis toimunud suusamaratonil). Eesti telekanalite vaadatuimate saadete edetabelis on see pooleteise aastaga jõudnud viieteistkümne enim vaadatud saate hulka.

Avalehele
51 Kommentaari
Loe veel: