Homme õhtuks selgub, mitu parteid riigikokku pääseb ja milline on parlamendi järgmine koosseis. Priit Simson

Valimispäeva hakatse Delfis kajastama juba 3. märtsi varastel tundidel, mil otseblogi vahendab uudiseid ja emotsioone nii pealinna kui ka teiste kohtade valimispaikadest.

Värskete piltide ja põnevate lugudega löövad Delfis kaasa Maalehe reporterid. Reportaažide mitteametlik maailmameister Rein Sikk sõidab ringi Ida-Virumaal ja vaatab muu hulgas, mida teevad venekeelsed valijad seekord. Bianca Mikovitš uurib Pärnumaal Läti lähistel, kas piirikaubandus mängib otsustes rolli. Ivar Soopan vahendab Läänemaalt, kas EKRE on seal tõesti suur liider, ja Madis Must kiikab valimisjaoskondadesse Lõuna-Eesti kuppelmaastiku vahel.

Nende lood jooksevad kokku suurde valimisblogisse, kus Delfi välkreporterid hoiavad valimistest osavõtu näitajatel silma peal terve päeva. Vahepeal meenutame kampaaniate värvikamaid seiku ning uudiseid mõjutanud sündmusi.

Säravate külalistega otsesaade

Juba kell 19 saab end lülitada Delfi TV valimisõhtu otsesaate lainele. Tund enne valimisjaoskondade sulgemist alustame õhtu soojendusega ja kõige viimaste uudiste vahendamisega, et olla valimistulemuste laekuma hakkamiseks pisut peale kella 20 sekundi pealt valmis.

Valimisõhtu otsesaade läheb eetrisse Eesti Päevalehe ja Delfi reporteri Heliis Nemsitsveridze ning Ärilehe toimetuse juhi Ann-Marii Nergi hoogsa taktikepi all, kes annavad valimistulemustest sekund-sekundilt täieliku ülevaate.

Uudiste vahele on Heliis ja Ann-Marii kutsunud stuudiosse valimistel ilma teinud säravad külalised ning mõistagi erakondade juhid ehk peaministrikandidaadid.

Puudu ei jää otselülitused valimispidudele, kus Delfi reporterite tiim vahendab kohapealt võidurõõmu ja kaotusvalu ning väledamaid kommentaare. Samuti hoitakse terve õhtu jooksul silm peal erakondade esimestel võimalikel koalitsioonikompamistel ning võimuliidu moodustamise matemaatikal.

Õhtu jooksul analüüsivad valimistulemusi ning kommenteerivad valimiskampaanias määravaks osutuda võinud sündmusi ja pealkirju Delfi, Eesti Päevalehe, Eesti Ekspressi, LP ja Kroonika tippajakirjanikud. Kogu kaadritagust melu ja uudiseid saab samal ajal endiselt jälgida Delfi veebilehelt, kus tulemusi vahendatakse reaalajas silmaga haaratavate graafikute, põnevate valimisduellide ning võrdluste kujul.