Trendikad härrad toovad uusi tähendusi meestemoodi ja mehelikkuse mõistesse – eriti praegu, kui traditsioonilised soorollid muutuvad ülehelikiirusel. Kas moodne mees peab endiselt olema autoriteetne perepea, mammuti koopasse lohistaja, kõva kutt, kes saab alati oma muredega ise hakkama ega poeta iial meeleliigutuspisaratki? Ei!

Uue põlvkonna noored meesstaarid on eelkäijatest mitu korda avatuma ellusuhtumisega ja kannavad häbenemata vastassoo riideid. Näiteks Hollywoodi tõusval tähel Timothée Chalamet’l pole mingi probleem saabuda oma viimase filmi „Väikesed naised” Pariisi esilinastusele Stella McCartney loodud fuksiaroosas naiste pükskostüümis. Noored mehed ei vaeva end küsimustega, kes kus mida kanda tohib, ning usuvad, et meikimine ja nahahooldustoodete kasutamine ei tee neid vähem meheks.

Meikivad mehed pole kaugeltki tänapäeva nähtus. Kassisilmseteks meigitud muinasegiptlastest kuni 18. sajandini olid mehed vägagi mihklid end kaunistama. 2000 aastat tagasi tõmbasid roomlased põskedele puna, valgendasid nägu puudriga ning toonisid küüsi searasva ja vere seguga. 18. sajandi Prantsusmaal kandsid mehed vägevaid parukaid ja maalisid põsele ilusünnimärke, mis passisid hästi kokku edevate kontskingadega.

Avalehele
248 Kommentaari
Loe veel: