Foto: Shutterstock

Pole raske mõista tänast kaanestaari Marko Reikopit, kes põrutab igal aastal kaamoseaja kõrgpunktis mõnda maailma eksootilisse kohta sooja ja päikest otsima.

See tundub olevat ainuvõimalik lahendus, et meie pikk ja pime talv vaimselt terveks jäädes üle elada. Väga paljudel sellist võimalust pole. Kuidas taluda ööpäevaringset ühtlast pimedust nii, et säiliks rõõmus meel, töötahe, positiivne energia ja hea tervis?

Mõned lihtsad nõuanded: tuleb magada nii kaua, kuni und on. Organism on kohandanud end talverežiimile ja talv on looduses teatavasti puhkamise aeg. Kiired liigutused olgu pigem ebasoosingus.

Tuleb süüa vürtsikaid toite. Chilli Explosioni nimeline maitseaine sobib praegu absoluutselt igasse toitu. Samuti ingver, punane tšillipipar, küüslauk ja sibul. Ei ühtki toitu kuni kevadeni ilma SOS-lisanditeta!

Tuleb kanda punast. See hoiab erksana ja ergutab ka ümberolijaid, andes päästva lootusekiire, et mõni särav värvilaik meie ümber ikka leidub, kõik ei olegi nii must ja masendav. Head vastupidamist!