Ingrid Veidenberg   Foto: Laura Nestor

… nii et seda oleks huvitav lehest lugeda, raadiost kuulata või telerist vaadata. Arutlesime selle üle kohvitassi kõrval ka tänase intervjuukangelase Vahur Kersnaga, kes on pikalt olnud nii küsija kui ka intervjueeritava rollis. Lühidalt kokku võttes: kui oled otsustanud anda intervjuu, siis räägi. Kui oled meedias, siis ole.

Et sa ei raiskaks iseenda, ajakirjaniku ega ka lugejate aega mõttetult iluledes ja ainult poliitkorrektseid vastuseid andes. "Ma ei saa aru inimestest, kes tulevad intervjuule ja ei taha rääkida. Ajakirjanik peab neilt mõtteid ja sõnu välja kangutama. Ära siis üldse tule, ütle ära! Et ma ei julge rääkida, ei taha, ei tea, mida teised pärast arvavad ja kas hakkan kommentaariumis peksa saama, ning mul ei ole kõike seda vaja. Ela oma mullis edasi," tulistab Kersna.

Tõepoolest, kui oled juba osa meediatsirkusest, tuleb anda endast parim. Iga intervjuuga vastutad lugejate ees, kes võtavad lehe ja ootavad sõnumit. Sul peab olema neile midagi öelda. Ja kui ei ole, tuleb seda teha võimalikult lühidalt.