Soomuk, USA lipp ja Narva piiripunkt ehk fotosüüdistus NATO vägedest Venemaa piiril. (Sündmustega paremini kursis olevad inimesed teavad muidugi, et pilt on tehtud mullu Eesti vabariigi aastapäeva puhul korraldatud kaitsejõudude paraadil.) Foto: AFP/SCANPIX

Pealkirjas esitatu on üks yandex.ru ehk „vene Google’i” parajasti sagedasi otsingufraase. Yandex märgib, et kümme sellega seotud populaarsemat otsingut on: NATO Venemaa vastu kes võidab; NATO kuulutas Venemaale sõja; NATO Wikipedia; NATO Venemaa piiridel 2016; NATO dešifreerimine; NATO see; kas tuleb sõda Venemaal 2016. aastal ekspertide arvamus; NATO-­maade koosseis; kolmas maa­ilmasõda; si vis pacem para bellum tõlge vene keelde.

Muidugi on ühest küljest selge, et tegemist on NATO- ja läänevastase propaganda tulemusega. Kuid teisalt näitab see, millest ja millises võtmes venelased mõtlevad. Võib-olla ka seda, mida nad kardavad. Kui Venemaa veebisaitidel ringi vaadata, jääb mulje, et üldlevinud narratiiv on justkui siinpoolse kõverpeeglipilt.

Avalehele
526 Kommentaari
Loe veel: