Viimasel ajal on kogu maailma pilgud pööratud Korea poole. Põhjuseks ei ole isoleeritud Põhja-Korea manöövrid, vaid hoopis internetis kõiki rekordeid purustav Lõuna-Korea räpplaulja Psy.

Isegi muusikakriitikud või „peasüüdlane” ise ei oska päris täpselt seletada, miks pea igas maailma nurgas seda pisut pontsakat, võõras keeles laulvat ja värvilisi riideid kandvat „hobusetantsu” demonstreerivat lõunakorealast nii palavalt armastatakse. Räppar kodanikunimega Park Jae-sang peab üleöö saabunud kuulsust ühelt poolt heaks õnneks. Teisalt leiab aga, et on suutnud oma videoga stressis inimesi veidi lõbustada. Lõuna-Korea muusikamaastikul on Psy „vana kala” ja seal jälgitakse tema tegemisi juba viimased kümme aastat suure huviga. Globaalne edu saabus aga paar kuud tagasi, kui ta oma humoorika video „Gangnam style” portaali Youtube’i üles riputas.

Kuigi enamik läänemaailma vaatajaid koreakeelse laulu sisu ei adu, vihutakse galopeerivat tantsu imiteerida nii, kuidas jaksatakse.

Naljaka ja pisut absurdsena tunduva video taga peitub tegelikult satiiriline kommentaar riigi uusrikaste pihta. Nimelt pilkab laulja Lõuna-Korea pealinna Sŏuli ühe luksuslikuma piirkonna Gangnami elanike pillavat eluviisi.

Avalehele
10 Kommentaari
Loe veel: