Annabelle Repro

Põhjamaad on niigi kaamosega kaetud, mis siis veel provintsist rääkida... Tuhatkonna elanikuga Gullspangi depressiivne asula Rootsis on paik, kust iga noor tahab võimalikult kiirelt põgeneda. Et vähegi masendust leevendada, tuleb panna rajult pidu. Pärast üht säärast kaob 17-aastane Annabelle.

Lina Bengtsdotter võttis nõuks näidata sotsialistliku Rootsi pahupoolt ja viia tegevus töölisasulasse, mis sõltub ühest ettevõttest, on rassismi täis, kus elatakse, nagu elatakse ning noored leevendavad hinge napsu ja narkootikumidega. Ent sealgi leidub pärleid. Annabelle on tark ja haritud piiga, ent keskkonna mõjudele vastu panna ei suuda, eriti kui hormoonid möllavad. Suhted ühega, suhted teisega... Seks on vabadus, nagu lillelaste ajastul. Ja siis on ta kadunud.

Juhtumit saadetakse uurima Charlie Lager, kes sestsamast Gullspangist 14-aastase tüdrukuna põgenes. Nüüd on ta ehtne kaamosenaine – üksik, tarbib ülemäära alkoholi, sööb rahusteid ja antidepressante, kogub üheöösuhteid... Ühesõnaga on see, kes õnnelikus Bullerby-Rootsis olema ei peaks.

Oma tööd teeb Charlie siiski hästi, ent lapsepõlvemaa toob esile tumedaid mälestusi ning ta hakkab üha ehedamalt mõistma, mis minevikus toimus, kuid ka seda, mis toimus alles hiljuti, Annabellega.