Kõlu kuld. Repro

Võib öelda, et nüüd on anekdoodiraamatute soetamisel lõpp. Kõlu kahest kullast piisab. Kui võtta need ette hommikuti, seal, kus kuningaski jala käib (nii saab päevaks rõõmsa tuju) kestab see duoloogia kaua ja kaua ja ikka veel kestab – suur formaat, väike kiri. Ning kui ükskord otsa saab, on esiotsa anekdoodid ammu meelest läinud ning võib esimese osa taas käsile võtta.

Tegelikult ei ole asi kirjastajale ja autorile nõnda hull, sest eestlane on anekdoodiusku. Proovige soetada Erkki Kõlu endist monumentaalteost – kolmeosalist „10 000 anekdooti”. Ei õnnestu, isegi antikvariaadist mitte.

Ega siin polegi pikemalt rääkida, Kõlu on talle omaselt hea. Ehk üks soovitus. Või väljakutse. Kas saaks äkki kokku Eesti poliitiliste ja kaasaegsete anekdootide kogumiku? Peaks saama. Kõlu sotsiaalmeedia repertuaarist...

Ameerikas mõeldi välja „must reede”, kus allahindlus ulatub 90% ja maha müüakse 85% kaubast. Eesti kaupmehed läksid kaugemale ja mõtlesid välja „musta detsembri”: hinnad tõusevad kolm korda ja maha müüakse kõik!

***

Hommikul helistas mulle kultuuriminister Tõnis Lukas ja ütles, et minust ei saa kunagi riigikirjanikku/-humoristi. Vastasin, et temast ei saa kunagi riigimeest. Eks oodakem ja vaadakem, kellel on õigus.

***

Päeva tsitaat

„Eesti suusatamist vaatavad veel ainult dopingukütid.”

ERRi juhatuse esimees Erik Roose.

***

Korruptsioonikomisjon uurib: kas Ratas tegi ikka kõik endast sõltuva, et maaeluministreeriumis toimuvasse korruptsiooni tuua.

***

Kaja Kallas kaebab oma isa kohtusse: DNA testi järgi puuduvad temas peaministri geenid.