Maailm on täis imelisi juhtumisi. Teinekord võivad Montana osariigis kokku saada soomlanna ja crow’ hõimu indiaanlane, kes mõlemad on jäänud elu hammasrataste vahele ning ihkavad kättemaksu. Ja siis on veel Turu linna eradetektiiv Jussi Vares ning satub mõistagi sündmuste keskele. Tõesti, elu on kummastav.

Soome ühe kuulsama kaasaegse krimikirjaniku seitsmes romaan Eesti keeles on sama lahe ja värvikas kui eelmised. Võib öelda, et Reijo Mäki liigub tasapisi meistri tiitli suunas ja äkki teenib karjääri lõpuks välja isegi suurmeistri nimetuse. Näis.

Vares on nii soomlane, kui veel olla saab. Ja vaatamata rahvusvahelisele mõõtmele, on ka Mäki raamatud soomlaslikud. Kuna eestlased mõistavad soomlasi niivõrd-kuivõrd neid mõista saab, võib Mäkit pidada poolenisti meie kirjanikuks. Saati on vaat, et igas raamatus, ka selles, Eesti sees. Enamasti küll halvas mõttes, aga mida sa soomlastelt muud ikka ootad.

Soomlased ise möönavad kah, et Varese-krimkad – neid on ilmunud juba 26 – hakkavad saama osaks nende identiteedist. Ehk nagu Mäki on öelnud: ehtne Soome asi nagu Poolas toodetud Turu sinep.

Niisiis on crew’ indiaanlasel vaja Montanas võidelda sealse maffiabossiga, kes ühtäkki kavatseb mööda maanteed kulgeva soomlanna seksuaalperverdile maha müüa. Edasine on vist selge: indiaanlane päästab soomlanna, too aitab päästjat võitluses maffiaga – seks ajaks on kahe vahel tekkinud armastus – ning läheb omi asju ajama, et peagi naasta. Aga ei naase. Ja siis astub mängu Vares.