Ta jätkab: "Alates lapsepõlvest ja mida aegajalt kodus ja seltskonnas laulnud, kuid avalikult esitanud pole. Nii tuli mõte teha selline plaat, nagu istuks kodus või kellegi juures köögis ja laulaks. Valik oli raske, aga plaadile mahtunud kümme laulu on enda jaoks kõige olulisemad. Kaks päris oma lugu on ammused. Näiteks "Pikakoivaline plika" on ajast kui olin seitsmeteistkümne aastane. Teine enda kirjutatu, "Mind jälgis kuu", on "uuem" - nii 12 aastat vana."


Jaan Sööt on tuntud enim ansambli Jäääär eestvedajana, kuid ta on osalenud ka bändides Jääboiler (kahekesi InBoiliga), Lindpriid, Pantokraator, L'Dorado ja paljudes teistes ansamblites. 1964. aastal sündinud Sööt õppis konservatooriumis ja Heino Elleri nimelises muusikakoolis muusikateooriat. Pärast seda töötas mees Eesti Rahva Muuseumi vanemteadurina. Aastail 1994-2000 oli Sööt Viljandi kultuuriakadeemia muusikaosakonna õpetajana. Alates 2004. aastast töötab Sööt Pärnu Sütevaka humanitaargümnaasiumis kitarriõpetajana.


Sööt, kel 26. septembril täitub 45 eluaastat, esitleb albumit sünnipäevakontsertidega 25. septembril Tartus, klubis Rock & Roll Heaven ja 26. septembril Rock Cafes, Tallinnas. Söödi körval on laval Jäääär ja mitmed üllatuskülalised.  Sööt: "Kontserditel natuke uue plaadi pealt ja palju muud. Lavale tulevad ka sõbrad, kes mulle sünnipäevaks laulavad.“