Salt (Foto: Köögi Komando)

Suve viimastel päevadel Vase ja Faehlmanni nurgal (seal, kus varem oli Creperie) avatud restoran Salt tundub õuest vaadates kuidagi kössis ja märkamatu. Kuid kui väikesesse ruumi siseneda, annab see aimu oma tegelikust iseloomust: just nõnda peabki lõhnama üks õige köök. Kohake on tõesti umbes suurema köögi mõõtu, kümmekond lauakest avatud söögitegemise areeni kõrval. Selle koha loojad on kindlasti suurepärased kohvripakkijad, kui on reisile minek – ühtegi ruutsentimeetrit ei ole raisku lastud.

Hoolimata lihtsast olekust ei tundu Salt sugugi alasti, vaid pigem meenutab sarnaseid restorane Prantsusmaal või Itaalias – teate küll pretensioonitust, mis on seal tavaline. Kohad, kus sisekujunduse olulisim komponent on toitu nautivad inimesed, ei mingeid hunnituid investeeringuid ega eriefekte.

Salti seintel võiks ju midagi nutikat olla, kuid samal ajal on puhas sein ikka parem kui halb kunst või lääged mustvalged fotod Pariisi kohvikutest. Piisab paarist väikesest detailist, näiteks punasest lakknahast diivanist. See kõik on raamiks restorani tuumale: suurepärasele toidule. Vaid üks asi: laudade kohal või siis seintel olevad valgustid eraldaksid kindlasti muidu liiga tihket ja kohati häirivalt hämaraks jäävat atmosfääri.

Avalehele
1 Kommentaari