Foto: Shutterstock

Dropboxi esindajate sõnul on põhjust parooli vahetada eelkõige siis, kui oled nende pilveteenust kasutanud juba vähemalt 2012. aasta algusest ega ole sellest saati salasõna muutnud.

Just 2012. aasta keskel läks turvaprobleemi tõttu veebi liikvele 68 miljonit kontodega seotud meiliaadressi ja parooli. See tähendab, et häkkerid saavad neid kasutada Dropboxi kontodele hiilimiseks. Kes aeg-ajalt salasõna vahetab, võib ilmselt vabalt hingata, aga igaks juhuks võib parooli muidugi ka nüüd vahetada. Parem karta kui kahetseda.

Kui juba asjaga tegeled, tasub ka kaheastmeline isikutuvastus sisse lülitada – mugavuse huvides võib selle rohkem kasutatavates seadmetes eemaldada.

Tasub lugeda ka Dropboxi juhtnööre, kuidas oma kontot kaitsta. Hea mõte on vastavast nimekirjast kontrollida, millised seadmed, seansid või äpid on sellega hiljuti ühenduse loonud. Ja siis kahtlasena tunduvate side läbi raiuda (unlink).

Kuidas aru saada, et keegi võõras on juba sisse hiilinud? Kui sisse logid ja teenus saadab äkki soovituse parooli muuta, siis on asi kahtlane.