Kaader saatest

Telenäo suviselt kollane T-särk kuulutas: „Kanep, looduslik inspiratsioon.” Kas rahvustelevisioon on kanepidiskussioonis n-ö rohelisele poolele astunud?

„See on mu enda särk, mitte ETV stiliseering,” klaarib Mileiko ETV pressiesindaja Silver Kuusiku vahendusel, et särk pärineb tema isiklikust suvisest garderoobist ega väljenda ETV ametlikke seisukohti. „Selle särgi kandmisel polnud muud tagamõtet, kui et mulle lihtsalt meeldib see särk. Ma ei propageeri kanepit, ei tarvita seda ise ega soovita ka teistel tarvitada. See särk on ostetud La Gomera saarelt ja lihtsalt meeldib mulle,” selgitab Mileiko.

Kena särk küll, ent kas säärase sõnumiga kehakatet kõlbab siis ETV eetris kanda? „Ega ei sobi küll ja vaevalt see apsakas edaspidi kordub. Võtame asja inimliku eksitusena, kus ei mõeldud, et selline valik võib tähelepanu tõmmata,” sõnab Kuusik. Iseäranis lustakas on asjaolu, et „inspireeriva” särgisõnumi tagaplaanil maalis tänavakunstnik Tallinn Art Weeki puhul spreivärviga grafitit. Äkki oli tegemist hoopis pisikese kokkumängu või naljaga?