Foto: Shutterstock

Kahtlusalune sooritas identiteedivarguse. Ta avaldas Facebookis võõra nime all paremäärmuslikke ja antisemiitlikke loosungeid. Selgus, et sama inimene esines Twitteris radikaalse Austraalia islamistina ja tegeles ka sealtkaudu viha õhutamisega.

Tviitide omanik arreteeriti pärast seda, kui ta FBI agendiga pommipanemises kokku leppis. Kolmanda konto alt kirjutas sama isik vasakpoolsetele veebilehtedele radikaalfeministlikke kommentaare, millele andis oma parempoolse konto kaudu jõulisi vastulööke. Tal oli veel mitu omavahel vastanduvat ja riidu kiskuvat küberidentiteeti.

Tema nimi on Joshua Goldberg, ta on 20-aastasena maailma kõige edukam interneti­troll ja ta on päriselt olemas. FBI süüdistab teda terrorismis, mis võib tähendada kuni 20 aasta pikkust vangistust.

Goldbergi eri identiteetidel – AusWitness, MoonMetropolis, xTanyaCohenx ja teised – on üks ühine omadus. Kuigi need leidsid ka takkakiitjaid, oli autori põhiauditooriumi hulgas alati neid, kes kirjutatuga nõus ei olnud. Tema tegi seda lihtsalt lõbu pärast.

Aga lõbu ei jätkuks kauaks, kui poleks neid, kes on nõus kohe barrikaadidele tormama, kui keegi netis midagi lolli kirjutab.