Tiit Ojasoo Foto: Rauno Volmar

Järgmiseks andis lavastaja Tiit Ojasoo LP-le intervjuu, kus ütles südamelt ära kõik, mis talle sinna kriitika, kriitikute, alkoholi ja kunstitegemise kohta oli kogunenud.

Seejärel võttis Peeter Sauter uuesti ERR-i kultuuriportaalis sõna, peenestas Ojasoo südamepudemed pulbriks ning nentis, et kui tükk on dramaturgiliselt nõrk, siis nii ka on. Ma loodan nüüd, et tõsielukomöödia läheb edasi ning sõna võtab dramaturg Eero Epner, kes asjad jälle vastupidi pöörab. Ühesõnaga: kui keegi väidab veel kusagil, et kultuur on igav, arvustused peavoolumeedias on mõttetu, kui mitte surnud žanr ning kultuurirahva sisekemplused ei paku meelelahutust, siis ta eksib rängalt.

Meil on siin konkreetne kunstiteos, konkreetne arvustus ja mõnusalt üle võlli poleemika selle ümber. Poleemikale annab veel paar vinti otsa vändata, kui ERR-i kultuuritoimetajad vähegi viitsivad.

Mina isiklikult käin nüüd ruttu igaks juhuks poes ära ja ostan plaksumaisi juurde, et „Kõntsa” saagale edasi kaasa elada. Ning usutavasti ei tule tõsieluhuumorisari „Kirjaniku- ja kunstnikupalk” sugugi igavam. Kultuur ei ole igav, vaid kvaliteetmeelelahutus.