Foto: Shutterstock

Piraatlusgrupid on suutnud koopiakaitsed alati varem või hiljem kräkkida elik lahti murda, tavaliselt on see päevade või nädala küsimus. Kahe poole vaheline vägikaikavedu käib juba üle 30 aasta.

Hiina taustaga kräkkerigrupp 3DM teatab aga, et autorikaitse tarkvara on üllatavalt tõhusaks muutunud. Neil pole seni õnnestunud seljatada Saksa firma loodud koopiakaitsesüsteemi Denuvo. Seetõttu pole üllatavalt kaua suudetud veel lahti kräkkida näiteks Just Cause 3, suures avatud maailmas toimuvat märulit.

3DM-i juht usub, et praegused mängud ei jää lahti muukimata, aga krüpteerimistehnoloogia on juba nii tõhusaks muutunud, et kardetavasti peavad kräkkijad juba kahe lähiaasta jooksul lõplikult alla vanduma. Lukud murtakse loomulikult lõpuks alati lahti, aga kui see võtab korraga senisest palju kauem aega, on sellest tegelikult kasu nii piraatidel kui ka tootjatel.

Tootjad saavad oma mänguostjad kätte, sest enamik müügist toimub üldiselt nagunii esimese paari kuu jooksul. Kräkkijad ei jää aga vanadel loorberitel puhkama ja saavad ikka teha seda, mida nad armastavad. Just Cause 3 ilmus 30. novembril ja vähemalt 6. jaanuari seisuga ei ole seda endiselt lahti muugitud.