Korvpalliplatsilt leiab nii olümpiavõitja Tiit Soku kui ka tema vanema poja Taneli (15).

Tehnikaülikooli võimla valvuritädi arvates on Tanel Sokku mõistlik välisukse juures valvata, sest trenn algab alles poole tunni pärast. Tegelikult on noorem Sokk juba ammu korvpalliplatsil. Spordipisik, nagu paistab, on tõsine nakkushaigus.

"Isa pole mind kunagi sporti tegema sundinud, isegi mitte eriti ergutanud," protesteerib Tanel Sokk levinud ettekujutuse vastu, nagu püüaksid vanemad laste kaudu oma tähelendu jätkata. Sellega, et armastus korvpalli vastu on talle geenidega kaasa antud, nõustub ta küll. Juba Taneli vanaisa August Sokk oli korvpallur ja korvpallitreener.

Tanel on veel liiga noor, et heldinult lapsepõlve meenutada. Kõige eredamad mälestused oma isast on tal pärit lähiminevikust, kui isa Ateena Panathinaikoses mängis: "Vaatasin Kreekas pealt, kuidas mu isa oli platsil koos kõvade sportlastega. See oli ikka tohutu elamus," ei salga Tanel oma uhkustunnet.

Üldiselt on poja arvates häid külgi nii isal kui ka emal: "On asju, mida on palju huvitavam teha koos emaga, näiteks Marokos turul ja poes käia. Ostureis on tõeline etendus, sest ema on tõeliselt hea kaupleja." Isaga on poja sõnul seevastu huvitav kalal käia. Ja julgust proovile panna. Ameerika-reisil võis koos temaga ookeanis nii kaugele ujuda, kuni endal kõhe hakkas.

Tiit Soku kasvatuspõhimõtetest saab Tanel aru nii, et isa püüab talle ja nooremale vennale Stenile (10) oma võimaluste piires head lapsepõlve võimaldada. See tähendab muu hulgas ka head haridust ja laias ilmas ringivaatamist, ülejäänu tuleb elus endal saavutada.

Taneli tunnistusel on siiani olnud neljad-viied. Ka see paistab olevat peretraditsioon: "Isa on mind mõnikord õppimises aidanud, eriti tugev on ta reaalainetes. Olen kuulnud, et vähemalt põhikooli lõpuni oli ta ise tõeline priimus."

Isast treenerina arvab Tanel: "Ta üritab mind aidata ja näpunäiteid anda, et saaksin kunagi samasuguseks või veel paremaks sportlaseks kui tema." Korvpalluriks saada – see on ainus võimalus, mida Tanel tulevikule mõeldes suudab ette kujutada.