Eesti Päevalehe valduses olevad sajad leheküljed kriminaaluurimise dokumente ja Danske Banki Eesti haru pankurite eraviisilist kirjavahetust maalivad pildi kurikuulsa pankurite üksuse tegelikust ärist.

Eesti Päevalehe valduses olevad sajad leheküljed kriminaaluurimise dokumente ning Danske Eesti pankurite eraviisilist kirjavahetust maalivad pildi kurikuulsa pankurite üksuse tegelikust ärist.

Just selle üksuse töö kukutas Danske Banki maailma suurimaks peetavasse rahapesuskandaali ning pritsis poriläraka Eesti riigi maine valgele särgikraele.

Sularahas ostetud sportlikud autod, hiiglaslikud sissemaksed isiklikele pangakontodele ning edevad ehted ja käekellad. Seni avaldamata dokumendid näitavad, et rahapesus kahtlustatud pankurid ei osanud politseile ülekuulamisel kuidagi selgitada, kust nende jõukus pärines.

"Ma ei tea, kas need isikud, kelle käest ma selle raha sain, tahavad, et ma nende nimesid siin menetluses avaldan," proovis üks pankuritest, Mihhail Murnikov politseile selgitada, kelle käest pärines 50 000 eurot sularaha, mille eest ta ostis Range Roveri maasturi.

"See raha on olnud meie perekonna raha," teatas tema kolleeg enam kui 350 000 euro sularaha sissemaksete kohta.

Päevaleht avastas, et kurikuulsad pankurid pakkusid oma klientidele althõlma hoopis teistsuguseid teenuseid, kui viisakale Lääne pangale sobilik oleks...

Avalehele
483 Kommentaari
Loe veel: