Justiitsministeerium ei kavatse seksiostu kriminaliseerida

 (2)

TALLINN, 10. jaanuar (EPLO) - Justiitsministeeriumil ei ole kavas muuta seksuaalteenuse ostu ja prostitutsiooniga seonduvat seadusandlust, küsimus võib arutusele tulla vaid siis, kui Soome teenuse ostu kriminaliseerib, teatas ministeerium.

"Kui soomlased vastava seaduse peaksid vastu võtma, võib olukord Eestis muutuda ning meil tuleb seksiostu kriminaliseerimise vajalikkust Eestis kindlasti arutada," sõnas justiitsminister Rein Lang.

Justiitsministeeriumi teatel on kahetsusväärne ajakirjanduses ilmunud valeinfo, mille kohaselt plaanib justiitsministeerium seksiostu kriminaliseeriva seaduseelnõu esitamist. Ajalehes Postimees ilmunud ebatäpset teavet on kasutanud ka Soome suurim päevaleht Helsingin Sanomat.

"Naaberriigid, mis kõik kuuluvad Euroopa Liitu, kus kehtib kodanike, teenuste ja kapitali vaba liikumine, peaksid arvestama, et näiteks õiguslik suhtumine prostitutsiooni ja seksikaubandusse ei saa naabrite puhul üksteisest radikaalselt erineda," lisas justiitsminister. "Oma sotsiaalsete probleemide eksportimine naabritele ei ole lahendus."

Soome valitsus kiitis 17. detsembril heaks seksiostmise kriminaliseeriva eelnõu ning esitab selle parlamendile kinnitamiseks, eelnõu näeb seksiostmise eest karistuseks rahatrahvi või kuni pooleaastase vangistuse.