Našilane püüdis täna Tõnismäel pronkssõdurit valvata

 (93)
Našilane püüdis täna Tõnismäel pronkssõdurit valvata
Kalugin Tõnismäel.www.nashi.su

Täna keskpäeval tuli pronkssõduri endisele kohale Tõnismäele auvalvet pidama üksik Naši komissar, kes sai vihmas seista pool tundi, enne kui politsei ta kinni võttis.

Täna kell 12 seisis pronkssõduri endisel kohal Naši liikumise komissar Andrei Kalugin, kelle riietusel polnud ei mingi sõja ega ka rahvuse sümboleid, kirjutab Naši koduleht.  Kalugin sai seista umbes pool tundi, siis võttis politsei ta asjaolude selgitamiseks kinni.

Naši liikumine juhtis tähelepanu sellele, et Kalugini vahiseisak ei olnud poliitiline žest, kuna noormehe telkmantlil polnud ei sõjaväelisi ega muid tunnusmärke.

Naši koduleheküljel on kirjas, et mälestusvalve oli plaanitud 26. aprilliks, aga kuna Eesti kehtestas Vene kodanikele piirangud, siis ei pääsenud Kalugin tookord Eestisse.  Naši komissar sai loa Eesti külastamiseks alles nüüd, mil pronkssõdur on uude kohta viidud.

See aga ei vähendanud Naši soovi mälestusteenistust korraldada ja kaitsjana seista. Vaht pidi mälestama tuhandeid Nõukogude liidu sõdureid: venelasi, eestlasi ja teiste rahvuste esindajaid, kes vabastasid Eesti fašistidest. Liikumine ei soovi unustada oma vanaisada kangelaslikkust, kinnitab našilaste veebileht.

Kaitsepolitsei komissar Irina Mikson ütles Päevaleht Online´ile, et Naši aktivisti seisak oli lavastatud ning samal ajal filmis aktivisti Vene telekanal RTR.

Samal teemal:

Põhja politseiprefektuuri pressiesindaja Tuuli Härson ütles, et kuna Kalugin viibis Eestis turismiviisaga, taotles politsei kodakondsus- ja migratsiooniametilt (KMA) tema viisa tühistamist. 

KMA pressiesindaja Anne-Maarja Olei sõnul tegi amet viisarežiimi rikkumise tõttu sundtäitmisprotokolli, mille kohaselt saadetakse mees Eestist välja nii kiiresti kui võimalik. Nüüdseks on mehe viisa kehtetuks tunnistatud ning sundtäitmisprotokoll täitmisele suunatud. Kalugini lahkumine Eestist oleneb üksnes tehnilistest küsimustest.