President: keda valijad riigikokku usaldasid, peavad sinna ka minema

 (6)
President: keda valijad riigikokku usaldasid, peavad sinna ka minema
Toomas Volmer

President Toomas Hendrik Ilves ütles, et need inimesed, kellele valijad andsid oma hääle ja usalduse, ei tohi seda usaldust petta ja peavad riigikokku minema.

 Presidenttänas kõiki kodanikke, kes kasutasid 6. märtsil oma põhiseaduslikku võimalust otsustada, millist tulevikku me oma riigile tahame, vahendas presidendi kantselei.

"Õnnitlen erakondi ja poliitikuid, kes asuvad tööle Riigikogu uues koosseisus. Aga meie tänu kuulub kõigile, kes valimistel kandideerisid, sest nad kõik rikastasid kampaaniat ideede ja sisuka aruteluga," lisas Ilves.

President rõhutas, et kellegi hääl ei läinud valimistel kaduma. "Eesti poliitiline maastik on kindlasti mitmekesisem kui neli Riigikogusse pääsenud erakonda. Pidagem meeles, et vaba rahvas kannab avalikku võimu iga päev, suheldes aktiivselt oma valitud esindajatega ja kontrollides seekaudu nende tegevust," sõnas president.

"Need, kellele valijad andsid oma hääle ja seega usalduse, ei tohi seda usaldust petta ja neil tuleb Riigikogusse tööle minna. See on aus oma valijate vastu ja suurendab usaldusväärsust Eesti poliitikas," lisas ta.

Ilves ütles, et lähipäevil on tal kavas kohtuda kõigi parlamendivalimistel edukaks osutunud erakondade esindajatega. "Ma soovin, et koalitsioonilepet sõnastades näeksid nad lahendamist vajavate probleemide hulgas tööpuuduse vähendamist, kohalike omavalitsuste reformi, haridussüsteemi tulevikku, aga kõige üldisemalt ka demokraatia tugevdamist ning riigi ja tema kodaniku vahelise usalduse süvendamist," ütles president.