Vabaduse väljak avatakse Kosmikute ja linnarahva abiga

 (2)
Vabaduse väljak avatakse Kosmikute ja linnarahva abiga
Võidusamba ehitustööd Vabaduse väljakulArno Mikkor

Vabaduse väljak avatakse 20. augusti päikeseloojangul, ürituse lavastaja Mart Koldits lubab mitmesaja näitleja osalusel esitatavalt etenduselt ebatraditsioonilisi lahendusi.

„See on Vabaduse väljaku vabastamise etendus, mis põhineb Vabaduse väljaku enda ajalool, mitte niivõrd isegi Eesti ajalool, vaid selle, mis konkreetselt selles samal väljakul, paigas juhtunud on,“ rääkis Koldits Päevaleht Online’ile.

Ta lisas, et lavale astub ka ansambel Kosmikud ning kogu etenduse juures on suur roll mängida videoinstallatsioonidel.

Etenduses osaleb Kolditsa sõnul palju tavalisi linnakodanikke, mõned näitetudengid ning rahvatantsijad. „Kasutame lavana kogu Vabaduse väljaku pinda. See on selline suur panoraam-distantslavastus,“ lisas ta.

Koldits rääkis, et põhirõhk on suurtel massiliikumistel. „Palju dialoogi ei ole, sest distants on suur ja ei ole mõtet dialoogidega stseene mängida,“ selgitas ta.

Platsi äärde etendust nautima mahub Kolditsa sõnul tuhandeid inimesi. Lisaks sellele paigutatakse tenniseväljakute poolsesse parklasse umbes tuhandele inimesele mõeldud poodium. Samuti on võimalik etendust jälgida Harju mäelt.