Tähelepanek: vaatame poole vähem!


Tähelepanek: vaatame poole vähem!
Foto: Shutterstock

Vähe on midagi nii meeldivat kui pühapäevasel pärastlõunal kõik argimured sinnapaika jätta ja tugitoolis korraks lösakil televiisoriinimeseks muutuda.

Nagu ikka on tavapärases menüüs „Simpsonid” ja mõni ajusid mittekiusav kriminull. Värskendavalt mõjuvad doosid muidugi üksnes siis, kui erinevalt „Simpsonitest” enestest (või „Beavisest ja Buttheadist”) pole televiisor kogu elamise kese, igaõhtune õllering, vaid üksnes nädalavahetusteks reserveeritud klaasike peent napsi. Muidu juhtub nagu teistegi sõltuvusainetega: ilma on paha, aga uut doosi saades enam elevust ei teki.

Nõnda on igati meeldiv, et Eesti telekanalid on leidnud oma analoogi kampaaniale „Joome poole vähem”. Kui pühapäeval hakkasin vaatama hubase krimiseriaali „Midsomeri mõrvad” järjekordset osa, möödus ligi tund, enne kui sain aru, et tapmismüsteerium rullub lahti hoopis teisel kanalil, kui ootasin. Ja ennäe! Nii ETV kui ka TV3 esitasid oma versioone täpselt samal ajal. Eks vali: viski või konjak, hooaeg X või hooaeg Y, aga mõlemat ei saa!

Kui nüüd veel salvestusteenustest kah lahti saaks, olekski hea samm telerivaba ja tervislikuma elustiili poole astutud. Edasi tuleks lapse ja abikaasagi alternatiivseid eelistusi tagant õhutada ja varsti enam ei tahagi maailma läbi teleriklaasi vaadata.