Moskvas toimub Eestit pooldav aktsioon

 (17)
Moskvas toimub Eestit pooldav aktsioon
Mihhail Kasjanov----

Venemaa Rahvuslik-demokraatliku noorteliidu aktivistid korraldavad täna sanktsioneeritud aktsiooni Eesti kaupade kaitseks.

Venemaa endise peaminister Mihhail Kasjanovi juhitud opositsiooni noorteorganisatsioon korraldab täna ühe Moskva suurema supermarketi vastase protesti. Noored aktivistid kavatsevad tagastada kauplusele kõik sellest kaubandusketist ostetud kaubad ning oma raha tagasi nõuda, kirjutab Novõje Izvestija. Sama kaubanduskett hakkas esimesena Eesti kaupu boikoteerima.

"Me oleme kategooriliselt taolise mõttetu ning Venemaad kahjustava boikoti vastu," teatasid noored. Vene inimõiguste kaitsjad on seisukohal, et mitteametlik Eesti kaupade boikott kahjustab eelkõige venelasi, kes elavad Eestis.

„Kõik need Eesti tagakiusamised on vastikud. Inimesed, kes nimetavad enda patriootideks muudavad Eestis elavad venelased pantvangiks,“ ütles inimõiguste kaitsja Lev Ponomarjev. Ta lisas, et see sünnitab vaid eestlaste viha venelaste vastu: „vene natsionalism, mis tekkis Venemaal, süütab Eesti oma“.