Saks: Venemaa näidaku nüüd, et hoolib oma väikerahvastest

 (1)
Saks: Venemaa näidaku nüüd, et hoolib oma väikerahvastest
Arno Mikkor

Euroopa Parlamendi saadiku Katrin Saksa sõnul on Venemaal nädalavahetusel toimuva soome-ugri kongressi ajal võimalus näidata, et hoolib oma väikerahvastest.

"Presidentide kohtumine on suure sümboolse tähendusega, aga usutavasti avardab see ka praktilisi võimalusi soome-ugri rahvaste koostööks," kommenteeris Euroopa Parlamendis Katrin Saks.

"Kui seni on venelased näinud selles pigem ohtu, siis ehk saabub kunagi ka aeg, kus sellist koostööd käsitletakse võimalusena. Loodetavasti mitte liiga hilja meie sugulasrahvaste jaoks," lisas Saks.

"Kui ENPA raporti läbirääkimiste ajal rõhutasid venelased, et probleemid tulenevad Venemaa viletsast majanduslikust olukorrast, siis täna, suure majanduskasvu tingimustes on Venemaal võimalus näidata, et ta tõeliselt hoolib oma väikerahvastest. Ja seda mitte ainult pidupäevadel," kinnitas Saks.

Soome-ugri kongress, mis toimub pärast Euroopa Liidu-Venemaa vahelist tippkohtumist, keskendub mitmetele vähemusrahvaste argiprobleemidele.

Kohtumiste eesmärgiks on edendada Venemaal elavate soomeugrilaste keelt, kultuuri, haridust ning keskenduda kohalikele demograafilistele probleemidele.

Maailmakongressil osalevad ka Eesti, Soome ja Ungari riigipead ning uus Venemaa president Dmitri Medvedjev.