Indrek Neivelt Foto: Vallo Kruuser

"Me oleme juba üle 20 aasta olnud rahvusvahelisel turul. Kuidas on võimalik, et endiselt saab siin töötajatele 300–400 eurot palka maksta – mitu korda vähem kui Skandinaaviamaades? Ma saaks aru kui makstaks 70 protsenti Soome tasemest või, olgu peale, poole vähem. Aga ikka veel mitu korda vähem maksmine näitab, et midagi on valesti," ütles Neivelt intervjuus Eesti Päevalehele.

Tema hinnangul on täiesti reaalne, et aastaks 2018 on siinne miinimumpalk 1000 eurot. "Igal aastal miinimumpalgale umbes 150 eurot juurde ja olemegi 2018. aastal 1000 euro juures, sõnas Neivelt, lisades, et igal juhul on miinimumpalga tõstmine üks väljarände vähendamise viis.

25 aastat tagasi räägiti ja kardeti palju, mis juhtub, kui bensiini hind tõuseb Eestis ka maailmaturu tasemele – maailma lõpp pidi tulema, tõi Neivelt näiteks. "Ja hiljuti oli hirm, mis küll juhtub, kui turg avatakse ja elektri hind tõuseb Soome tasemele. Maailma lõppu ei tulnud. Mille poolest on palk teistsugune – et kui see tõuseb Soomega võrdsemale tasemele, siis meie ettevõtted enam hakkama ei saa?"

Pikka intervjuud tuhandeeurose miinimumpalga idee õhku paisanud Indrek Neiveltiga loe homsest Eesti Päevalehest!