Foto: Martin Dremljuga

Kuidas käituksite siis, kui teil on väikesed lapsed? Aga kuidas siis, kui teil ei ole autot ja sissetulek ei võimalda lähimasse hotelli sõita? Kas te siis üldse põgeneksite või suruksite hambad risti ja kannataksite ära, veel selle ühe öö, veel mõned ööd, veel mõned aastad?

Kui teil on kümme sõbrannat, siis kolm neist võivad kannatada oma mehe vägivalla käes ja võivad olla silmitsi seisnud ülaltoodud küsimustega. Kuigi see kindlasti ei pea paika iga naise tutvusringkonna puhul, näitab Euroopa Liidu Põgiõiguste ameti uuring, et 33% Eesti naistest on sattunud viimase aasta jooksul oma partneri kas füüsilise ja/või seksuaalse vägivalla ohvriks. Eesti Avatud Ühiskonna Instituudi värske uuringu andmetel on sotsiaaltöötajate valmidus ja võime naisi aidata on väike, kuigi võiks eeldada, et kaasaegses ühiskonnas on abi käepärast.

Loe homsest Eesti Päevalehest, millisena näevad sotsiaaltöötajad oma rolli vägivallaohvrite aitamisel ja kuidas on viimase kümne aastaga muutunud suhtumine perevägivalda.