MTÜ Vaba Isamaaline Kodanik üritus Foto: Marko Mumm

Nende katusorganisatsioon MTÜ Vaba Isamaaline Kodanik korraldas eile Põhja-Tallinnas Kamahouse kobarkeskuses oma esimese avaliku ürituse, teemaks haldusreform. Rääkisid Tõnis Lukas, Tunne Kelam, Tarmo Loodus ja Ülle Madise.

Aasta 2013 kohalike omavalitsuste valimiste ajaks võiks haldusreformi ära teha ja juba uue halduskorraldusega valimistele minna, leidis MTÜ juhatuse liige Külliki Kübarsepp. Nemad tahaksid sellele kaasa aidata.

Haldusreformist on kümme aastat räägitud ning sellest pole Reformierakonna vastuseisu tõttu midagi välja tulnud. Miks küll arvab üks üsna väikesesse saali ära mahtuv seltskond, et nemad suudavad murda Reformierakonna vastuseisu, mida keegi teine pole varem suutnud?

Kübarsepp vastas, et nende eesmärgiks on diskussiooni pidamine ja Reformierakond on üks partnereid. "Meie usume kodanike jõusse," lausus Kübarsepp.

Oma kandepinna laiendamiseks on neil kavas teha tuure ka maakondadesse, selgitas Kübarsepp.

Ent ka siis, kui järgmisteks kohalikeks valimisteks ei õnnestu haldusreformi läbi viia, ei jäta nende MTÜ oma tegevust katki, lubas Kübarsepp.

Ent kas nad siis kandideerivad järgmistel valimistel oma nimekirjaga? "Vaatame, mis tulevik toob. Me ei välista midagi," jättis Kübarsepp kõik võimalused lahti.