Foto: Andres Putting

Vene meedia andmeil tõi tasuline kiirabi Aaviku Vassili saarel asuvasse Pokrovski haiglasse. Morskaja Slava väljakult ajutraumaga toodud 45aastasel naisel oli kinnine koljutrauma ning suur verevalum.

28. oktoobril öeldi haiglast Delfile, et naine suri eelmisel päeval ning tema surma asjaolude uurimisega tegelevad konsulaartöötajad.

"Meil on siin uus kord, mille kohaselt me ei saa jagada infot patsientide seisundi ja diagnoosi kohta. Te võite haigla peaarstile teha ametliku taotluse, aga see tähenda, et saate sellele vastuse," öeldi Delfile haiglast.

Välisministeeriumi pressiesindaja Mariann Sudakov ütles siis Delfile, et mMöödunud nädala algul (17.-18. oktoobril) toodi Peterburi haiglasse raskes seisundis Eesti kodanik. Arstidel ei õnnestunud naise elu päästa ning 27. oktoobril ta suri. Surma täpsemaid põhjusi alles uuritakse.

Peterburi õiguskaitseorganite kinnitusel neil pole oktoobris registreeritud ühtki juhtumit, kus kannatajaks oleks olnud sama eestlanna.

Eile küsis RusDelfi uuesti välisministeeriumilt Thea Aaviku surma põhjuste kohta. "Tuginedes isikuandmete kaitse seadusele, ei ole välisministeeriumil võimalik jagada teavet tema surma kohta."

Pressiesindaja sõnul peaks naise põrm olema juba Eestisse toimetatud.