Kostja ja hiiglane Foto: Ilmar Saabas

Lavastaja Aleksandr Ogarev on juba nädala näitlejatega proove teinud ning kiidab Eesti näitlejaid taevani. “Tundub, et mina pean harjuma teie töötamise kiirusega, mitte vastupidi,” sõnas lavastaja.
Kuigi aega on vaid üks kuu ning proovisaalis tuleb veeta igapäevaselt pikki tunde, on näitlejad vaimustuses. Tegemist on Mart Kivastiku tõsise materjaliga, kuid lavastus seda kindlasti pole.
"Kostja ja hiiglane" on lugu näitetrupist, kes mõtestab enda jaoks Eesti esmese presidendi viimaseid valitsusaastaid. Žanriks võib pigem nimetada kurbkoomiliselt tõsine absurd, kui sügavamõtteline ajaloodraama.

Trupis on 10 näitlejat ja 40 rolli. See tähendab näitlejatele mitut rolli ning kiireid vahetusi. Kes keda kehastab?

Peaosas Peeter Tammearu (Kuresaare Linnateater), kes kehastab Konstantin Pätsi ehk Kostjat ning näitlejat nimega Peeter.

Elina Reinold (vabakutseline näitleja) - grimeerija Tiina ning Kostja teenija Juuli.

Sulev Teppart (vabakutseline näitleja) - professor, presidendi kantseleiülem Tambek ja Molotov.

Markus Luik (Eesti Draamateater) - kirjanik, salapolitseinik Meri, Juuli mees Aivar, Halder, Selter, Kostja poeg Viktor, kindralmajor Ždanov.

Roland Laos (vabakutseline näitleja) läbimurret otsiv noor lavastaja, salapolitseinik Mikson, Kostja poeg Leo ja vend Nikolai, korrespondent Izmestjev ja punaväe ohvitser, valvur.

Kristjan Sarv (vabakutseline näitleja) tehnik, Artur Sirk, ajaloolane Adams, doktor Dunkel, konsultant Eero, Hjalmar Mäe, Johannes Vares Barbarus

Raimo Pass (Eesti Draamateater) - produtsent, kolonel Grabbi, hotellipidaja Luksemburgis, Stalin

Maris Lüüs (EMTA Lavakunstikooli 29.lend) - lavastaja assistent, hotellipidaja naine, proua Selter, Viktori naine Helga.

Kaasa teevad ka Rakvere reaalgümnaasiumi 3.klassi poisid Toomas Partik Pärijõgi Kostja pojapoja Mattina ja Karl-Sebastian Võhma kolonel Grabbi poeg Hellari ja Kostja pojapoeg Henni rollis.

Mart Kivastiku äärmiselt tundlik ja nüansirikas käsikiri on kirjeldav ning asetab rõhu kindlatele perioodidele ja inimestele, kel oli Pätsi elus kandev roll. Päts muutus ajas ja oludes ning just nii püüab Kivastik teda avada.

See on kõigest üks vaade mehele, kes on seotud eelmise sajandi esimese poole Eesti ajaloo kõige olulisemate hetkedega.

Lavastus “Kostja ja hiiglane” esietendub 25.juulil Viinistu katlamaja teatrisaalis. Kunstnik on Ervin Õunapuu.

Lavastuse korraldavad Ekspress Meedia ja R.A.A.A.M. Kokku on ainult 10 etendust. Pileteid saab osta SIIT.