Foto: Ilmar Saabas

Esimesel lugemisel olid kohal lavastaja Aleksandr Ogarev, tõlk Jekaterina Novosjolova, kunstnik Ervin Õunapuu, produtsent Märt Meos, etenduse juht Liisa Liksor. Näitlejad Peeter Tammearu, Elina Reinold, Sulev Teppart, Markus Luik, Raimo Pass, Roland Laos ja Maris Lüüs.

Mart Kivastiku äärmiselt tundlik ja nüansirikas käsikiri on kirjeldav ning asetab rõhu kindlatele perioodidele ja inimestele, kel oli Pätsi elus kandev roll. Päts muutus ajas ja oludes ning just nii püüab Kivastik teda avada.

See on kõigest üks vaade mehele, kes on seotud eelmise sajandi esimese poole Eesti ajaloo kõige olulisemate hetkedega.

Venemaalt saabunud lavastajal on kindel käekiri ja visioon, kuidas tuua vaatajateni Eesti esimese presidendi viimased valitsusaastad. Ta kirjeldas, et “Kostja ja hiiglase” prooviperioodi võib võrrelda laevareisiga: esimesel päeval astume pardale ning alustame rännakut tõe poole.

"Kogu protsessi võib vaadelda kui uurimisretke, mitte teaduslikku vaid emotsionaalset. Töötame südamega ja igaühel meist on oma arvamus ja suhe Konstantin Pätsiga. Ei ole ju olemas ühte president Pätsi, temas peitub mitu erinevat külge nagu valitseja, vanaisa või saunamees, kes oli julge, tark, rumal, arg jne. Antud näitemäng ei otsi kindlat tõde ega jutusta vaatajale, mis on õige või vale," on Ogarev lausunud.

Lavastus “Kostja ja hiiglane” esietendub 25.juulil Viinistu katlamaja teatrisaalis.

Lavastuse korraldavad Ekspress Meedia ja R.A.A.A.M. Kokku on ainult 10 etendust. Pileteid saab osta SIIT.

Loe veel: