Teisel poolajal oli Eesti meeskond kui ümbersündinud, võites enamiku keskväljal toimunud kahevõitlusi ja luues vastaste värava all ridamisi ohtlikuid olukordi.

Positiivse emotsiooni pakkus väsinud Viikmäe välja vahetanud ründaja Tarmo Neemelo, kes kohmetusest üle saades oli mitmel korral väravale lähedal. “Täitsa rahul ei saa oma mänguga olla, sest ühe oleks pidanud ära lööma,” oli korra karistusalas terava nurga alt palli posti löönud TVMK ründaja hiljem õnnetu. “Üks läks ju päris tühjast väravast mööda.”

Korra jäi Eesti hätta kolm ühe vastu rünnakul, kui ilusa partii esitanud poolkaitsja Sergei Terehhov surmkindla väravavõimaluse luhtas.

Mängu viimased minutid pakkusid närvikõdi, kui Bosnia suurte jõududega surus ning Eesti vaid tänu õnnele väravat ei lasknud. Lõpuvile tähendas üle pika aja taas koondise võitu. Riietusruumist väljudes särasid mängijate näod õnnest.

Rooba vigastas kubet

Ainsana oli koondislastest õnnetu vasakkaitsja Urmas Rooba, kes teisel poolajal kubemekõõlust venitas. “Täitsa süütu olukord. Tõenäoliselt tegin liiga pika sammu. Eks doktor vaatab üle, siis saab teada, kui raske vigastus on,” ütles kaitsja, kel varem pole kubemega muresid olnud.

Rahulolematu oli ka keskväljal vigastatud Martin Reimi kohta mänginud Ragnar Klavani, kes loodab siiralt, et Reim valikmänguks Lätiga terveks saab. “Ma pole selle kohaga harjunud ja seetõttu ei saa oma mänguga rahul olla,” ütles Klavan. “Söödud jäävad mul selle positsiooni jaoks vähe nõrgaks.”

Koondise come-backi teinud kaitsetugi Raio Piiroja hindas oma esituse rahuldavaks, kuid oli saavutatud võidu tõttu optimistlik: “Mängus Läti vastu ei tahaks alla võidu üldse mõelda!”

Peatreener Goes katsetas Läti mänguks

•• Peatreener Jelle Goes jäi rahule teise poolaja ja tulemusega. "Alati on hea võita. Avapoolaja esimesel 20 minutil oli meil raskusi Bosnia kontrollimisega. See-eest olid väga põnevad viimased 20 minutit, kui mõlemad meeskonnad jätsid ridamisi võimalusi kasutamata. Lisaks on Bosnia võimeline mängima erinevates stiilides. Palju lihtsam on kaitses tegutseda Portugali kui Bosnia vastu, sest portugalased mängivad distsiplineeritumalt," seletas Goes.

•• 3. septembril peetavat MM-valikmängu Lätiga silmas pidades pakkus Goesile rahulolu, et sai proovida osasid mängijaid positsioonidel, kus nad pole harjunud mängima. "Näiteks Enar Jääger ja Ragnar Klavan. Ka Liivo Leetma pole ammu koondise põhikoosseisu kuulunud," märkis Goes.

•• Küsimusele, kes on hetkel Eesti parim väravavaht, vastates hakkas Goes esmalt naerma, kuid lisas tõsinedes: "Meil on kolm väravavahti ja üks neist pole päris terve. Kui Mart Poom terveks saab, on tal võimalus Artur Kotenko ja Martin Kaalmaga konkureerida."

•• "Minu jaoks pole tulemuses küll midagi üllatavat. Olen oma meestes kindel," kõlas Goesi seisukoht.

Andres Kalvik

Usbekistan säilitas lootuse

•• MM-valiksarjas sai eile tähtsaima võidu Usbekistan, kes alistas Kuveidi 0:2 kaotusseisust 3:2.

•• Sellega möödusid usbekid Aasia valiksarja finaaletapi A-grupis oma vastasest, teenisid kolmanda koha ning jätkavad play-offis. Seal kohtutakse B-grupi kolmanda Bahreiniga. Tolle matši võitja peab MM-finaalturniirile pääsemiseks alistama veel CONCACAF-i tsooni neljanda meeskonna.

•• Juba varem pileti finaalturniirile kindlustanud neli Aasia meeskonda kohtusid eile omavahel: Lõuna-Korea kaotas Saudi Araabiale 0:1 ja Jaapan võitis Iraani 2:1.

•• A-grupi lõppjärjestus: Saudi Araabia 14 punkti, Lõuna-Korea 10, Usbekistan 5, Kuveit 4. B-grupp: Jaapan 15, Iraan 13, Bahrein 4, Põhja-Korea 3.

•• Euroopa 2. grupis kohtusid omavahel autsaiderid Kasahstan ja Gruusia. Punktita jätkavad kasahhid kaotasid kodus 1:2 (20. Kenšehhanov – 51. ja 84. Demetradze).

•• 2. grupi tabel: Ukraina 23 punkti (9 mängust), Türgi 16 (9), Kreeka 15 (9), Taani 12 (8), Albaania 9 (9), Gruusia 8 (8), Kasahstan 0 (8).

•• Sõprusmängude tulemusi: Ukraina – Serbia ja Montenegro 2:1, Ungari – Argentina 1:2. EPL