Tänu korrektsele mängule ja Fair Play võistluse loosiõnnele UEFA karikasarja pääsenud jalgpalliklubi Viljandi Tulevik kaotas eile Valgas toimunud eelringimängus Club Brüggele 0:3.

Üheteistkümnekordsed Belgia meistrid jäid esimesel poolajal kuivale, ent kui pall oli 50. minutil karistusalas Teet Allase kätt puudutanud, suunas kaitsja Eric Deflandre penalti pehme pettelöögiga Tuleviku väravavõrku. Siitpeale ei tundnud Brügge enam halastust. "Mu käsi jäi päris kogemata pallile ette," kurvastas Allas. "Siis pidime rünnakule minema ja kaitse kannatas."

Rooba värav jäi lugemata

Tarmo Rüütli treenitav Mulgimaa meeskond alustas erilise aukartuseta ning liigutas ladusalt palli. Kuulus vastane evis kerget ülekaalu, ent ohte esialgu ei loonud. Õrnajalgsed löögid püüdis Tuleviku vv Rain Vessenberg hõlpsa vaevaga.

Poolaja keskpaiku tugevdas Brügge survet, kuid esimesed ohuolukorrad hukkas Sandy Martens. Jäänud trahvikasti keskele söödetud palliga omapead, viivitas Martens seni, kuni Allas saabus ja palli minema kihutas. Kohe lõi Martens lähedalt peaga üle.

Kümme minutit enne vaheaega pidi palli seljatagusest võrgust välja koukima hoopis külaliste vv Philippe Vandewalle, kuid Fääridelt pärit platsikohtunik Lassin Isaksen näitas, et Urmas Rooba oli sooritanud karistuslöögi enne vilet -- asjatundjad seadsid otsuse küll kahtluse alla.

"Viljandlased tegutsesid kaitses äärmiselt organiseeritult," kiitis Eesti koondise peatreener Teitur Thordarson pärast väravateta poolaega. "Rünnakul tulebki ettevaatlikult mängida ja kontraks võimalust oodata, sest nagu sa siin üle pingutad, nii järgneb karistus. Esile tõstaksin Marko Lelovi ja Marius Dovydenase, kes võitsid keskväljal palju palle. Ka Brügge pole liigset riski võtnud -- sellised meeskonnad mängivad võõrsil alati tasa ja targu, kodus aga ründavad lakkamatult."

Leedulane lõi kaks kolli

Teise poolaja hakul tegid eestlased kaks ärksat rünnakut, kuid see oligi vesi vastase veskile. Esmalt jäi Gaetan Englebert üksi värava alla ning Vessenberg pidi palli latti tõrjumiseks meistritööd tegema. Kohe avas Deflandre penaltist ikkagi skoori ning varsti kasvatas leedulane Edgaras Jankauskas algul Zairi mehe Nzelo Lembi söödust ja seejärel kõrgelt hüppelt sooritatud pealöögiga vahet.

Tuleviku tasumise tund näis kätte jõudvat 62. minutil, kui äsja platsile vahetatud Jaanus Sirel lähedalt löögile pääses -- ent Vandewalle suutis jalgadega tõrjuda. Enamat luua ei suudetud, kuid lisaks kogemustele saab Tulevik UEFA sarja eelringis esinemise eest ligi 800 000 krooni ning kopsaka summa ka Belgia TV–lt, kes Valgast otseülekande tegi.

Korduskohtumine toimub 26. augustil Belgias.