Kihlveokontorite poolt liiga peafavoriidi ausse tõstetud Barcelona kirstukaas löödi esimesel poolajal peaaegu kinni, kui londonlased virutasid kaheksa minuti jooksul kolm väravat.

Erilise iluga hiilgas Chelsea kolmas tabamus, kui Didier Deschamps peaaegu pimesi andis keskväljalt kauni söödu, millega Tore Andre Flo pääses läbimurdele. Norralane nägi, et Barca vv Ruud Hesp on väravast liiga palju välja tulnud ja tõstis pehmelt üle puurivahi seisuks 3:0. Selline seis tuli tabloole 38. minutiks.

Skoori tegemist alustas Gianfranco Zola, kes 30. minutil saatis palli võrku karistuslöögist. Neli minutit hiljem sündis värav Zola ja Flo koostööst -- itaallane söötjana ja norralane täide- viijana.

Vaid esimesel veerandtunnil mängu valitsenud Barcelona näis täielikult löödud. Ka teise poolaja algul kontrollis Chelsea sündmuste käiku, korra jättis kohtunik londonlaste kasuks andmata penalti, mida pealtvaatajad häälekalt nõudsid.

Kuid Meistrite liigas tänavu enim väravaid löönud Barcelona tuli raskest seisust siiski välja. Päästjaks osutus portugallane Luis Figo, kelle värav 64. minutil jätab Hispaania meistrile kodus teatud lootusi. Nüüd piisab Barcale poolfinaali pääsuks 2:0 võidust.

Ennustustele vastupidiselt lõppes ka kohtumine Valencias, kus kohalik meeskond võitis Rooma Lazio 5:2.

Bosnich nullis Real hiilgemängu

Tunamulluse ja mulluse Euroopa meistrite karikavõitja Real Madridi ja Manchester Unitedi kohtumine Hispaania pealinnas pakkus tuliseid hetki, häid pealelööke, kuid mitte väravaid.

ManU väravavaht Mark Bosnichis nähakse peasüüdlast, et kohtumine lõppes 0:0. Lisaks ohtlike kauglöökide tõrjumisele suutis ta 82. minutil jala ette saada Reali poolkaitsja Steve McManamani kuuelt meetrilt sooritatud löögile. ManU peatreener Alex Ferguson nimetas Bosnichi esitust "esimese klassi" soorituseks.

"Ma ei oska kindlalt arvata, kas see oli minu parim matsh, kuid kindlasti pakkus ta mulle täieliku rahulduse," ütles Bosnich.

Reali aktiivsust tõestab üks arv: Hispaania klubi teenis 15 nurgalööki. Samas ei puudunud inglastel vastushansid. Andy Cole oskas palli kolmelt meetrilt peaga üle lati lükata.

"Vaatamata sellele, et väravaid ei löödud, tegid meeskonnad jalgpallile väga head reklaami," arvas Reali peatreener Vicente del Bosque. "Meie tänavust taset arvestades oli see täiuslik mäng, paraku jäi pall väravasse saatmata," ohkas Reali vasakkaitsja Roberto Carlos.

FC Porto ja Müncheni Bayerni 1:1 viik tähendas külalistele õnnelikku tulemust. "Kui arvestada mängu käiku, oli viik meile ideaalne lõpptulemus," tunnistas poolkaitsja Stefan Effenberg.

Saksamaa kolmapäevane ajaleht Bild pani suure pealkirja: "Sul vedas, Bayern".