Eestil oli suurepärane võimalus kohtumise saatus enda kasuks pöörata. Teisel poolajal Aleksander Saharovi asemel mängu tulnud Andres Oper avas 84. minutil skoori. Mõni minut pärast seda teenis Eesti penalti, kuid Martin Reimi löögi tõrjus Luksemburgi väravavaht Alija Besic.

Kohtuniku poolt antud lisaajal jätkasid väljakuperemehed meeleheitlikke üritusi kohtumine viigistada, kuni kolmandal lisaminutil saatiski edu Jean Vanekit. Kohe pärast viigiväravat andis kohtunik lõpuvile.

Teisel poolajal läks mäng lahtisemaks kui enne vaheaega, mõlemad meeskonnad ründasid julgelt. Kerge ülekaal oli Eesti poolel, ent külaliste väravavaht Mart Poomgi pidi aeg-ajalt mängu sekkuma. Ta tegi paar päris head tõrjet.

Esimesel poolajal kulges peamiselt võrdne mäng, erilist rünnakuhoogu ei näidanud kumbki meeskond. Eesti parim võimalus tekkis 39. minutil, kui Sergei Terehhov lõi pääses karistusalas löögile, kuid ta saatis palli üle värava.

Ometi oli esimestest minutitest jäänud mulje, et Eesti võib hakata kõvasti suruma. Viie minutiga teenisid külalised kolm nurgalööki.

Kuid sellega territoriaalne ülekaal lõppeski, edaspidi toimus põhiliselt igav palliveeretamine. Poomil oli tööd veel vähem kui tema Luksemburgi kolleegil. Põhiliselt tuli Derby kollkipril püüda vaid tsenderdusi ja sooritada väljalööke.

Jalgpall

LUKSEMBURG – EESTI 1:1

26. aprill, Luxembourg, 1021 pealtvaatajat.

Väravad: 90. Vanek -- 84. Oper

Eesti: Mart Poom, Urmas Kirs, Raio Piiroja, Marek Lemsalu, Kert Haavistu, Sergei Terehhov (66. Janno Jürisson), Aivar Anniste (72. Viktor Alonen), Martin Reim, Marko Kristal (66. Teet Allas), Indrek Zelinski, Aleksander Saharov (46. Andres Oper).

Luksemburg: Alija Besic, Claude Reiter, Roland Schaack, Jean Vanek, Jeff Strasser, Rene Peters (55. Patrick Posing), Luc Holtz, Daniel Huss (78. Gordon Braun), Manuel Cardoni, Sascha Schneider (46. Marcel Christophe).

Väljakukohtunik: Roelof Luinge (Holland).

MM-I LÕUNA–AMEERIKA VALIKTURNIIR

Boliivia – Kolumbia 1:1 (16. Sanchez – 32. Castillo).

SÕPRUSMÄNGUDE

TULEMUSI

Lõuna–Korea – Jaapan 1:0 (78. Suk-joo Ha), Armeenia – Gruusia 0:0, Venemaa – USA 2:0 (63. Titov, 90. Karpin), Bulgaaria – Ukraina 0:1 (54. Shevtshenko), Rumeenia – Küpros 2:0 (58. Mutu, 80. pen. Ganea), Norra – Belgia 0:2 (55. ja 90. Verheyen), Taani – Rootsi 0:1 (38. Pettersson), Poola – Soome 0:0, Liechtenstein – Fääri saared 0:1 (71. Arge).

Venemaa – USA 2:0

Maailma jalgpalliväljakutel peeti eile veel hulgaliselt mänge, ainsas MM–valikkohtumises mängisid Boliivia – Kolumbia kõrgmäestikus asuvas La Pazis 1:1.

Venemaa ja USA vastasseis jõudis vutiväljakule, võõrustajad võitsid Moskvas 2:0. Skoori avas teise poolaja keskel Jegor Titov pärast külaliste väravavahi Kasey Kelleri jämedat viga, lisaminutil suurendas edu Valeri Karpin.

Seejuures tegutsesid avaväravani teravamalt ning evisid paremaid väravavõimalusi ameeriklased.

Kahe aasta pärast koos MM-i finaalturniiri korraldavad Lõuna–Korea ja Jaapan kohtusid 60 000 pealtvaataja ees Soulis, väljakuperemehed võitsid Suk-joo Ha väravast 1:0.