Treeningsõitudes kiireima ringiaja saanud kaks McLarenit lahkusid rajalt võistluse esimese kolmandiku jooksul. 11. ringil hakkas suitsema britt David Coulthardi auto mootor, samal põhjusel katkestas seitse ringi hiljem liidrikohalt soomlane Mika Häkkinen.

McLareni tiimi võistluste ülema Norbert Haugi sõnul ilmnes laupäevaste treeningute ajal viga, mis sundis meeskonda autode mootoreid vahetama. Kuid ka eilseks võistluseks ei suudetud viga parandada. Pneumaatilise gaasijaotusmehhanismi rikke tõttu kuumenes Mercedes-Benzi mootor üle. "Kahju, et pärast pikaajalist testimist tuli viga välja alles esimese võistluse käigus. Kuid startisime mullugi halvasti," meenutas Haug Reutersile antud intervjuus.

Pärast McLarenite katkestamist polnud duol Schumacher-Barrichello raskusi kahel paremal positsioonil püsimisega. Schumacheri sõnul rivaalide ebaõnn isegi kurvastas teda pisut. "Tahtsin, et võistlus kestaks lõpuni. Siis oleksime saanud tõestada, kui head me tegelikult oleme," sõnas Schumacher AFP-le. "Avaldasin Mikale survet ja ootasin boksipeatusi. Poleks uskunud, et temagi katkestab nagu Coulthard."

Kuigi Schumacher oli Ferrari meeskonnatööga rahul, leidis ta varu. "Starti peame kindlasti parandama. Kuid ma ei tundnud mahajäämise pärast muret, sest sõitsin enam-vähem Häkkineniga samas tempos," ütles Schumacher.

Schumacheri arvates on uus Ferrari tehnilistelt ja kiiruslikelt võimetelt valmis võitluseks tshempionitiitli eest. "Kuigi treeningsõitudel jäime McLarenile alla, ei tähendanud see minu jaoks midagi. Mõtlesin siis: las Mika rõõmustab esipositsiooni üle, meie rõõmustame võidu üle," rääkis Schumacher.

Lisaks McLarenile oli halb päev ka Jordanil. Kuni 39. ringini Barrichello ees teist kohta hoidnud Jordani piloot Heinz-Harald Frentzen (Saksamaa) katkestas auto elektrisüsteemi rikke tõttu. Pisut enne Frentzenit jäi rajapervele tema tiimikaaslane Jarno Trulli (Itaalia).

Soosikute katkestamist kasutas hiilgavalt Ralf Schumacher, tuues Williamsile kolmanda koha eest 4 punkti. Suurüllatusena teenis 4 punkti ka BAR, kelle sõitjatest tuli Jacques Villeneuve (Kanada) neljandaks ja Ricardo Zonta (Brasiilia) kuuendaks.

Võistluse lõpetas kuuendana Mika Salo (Sauber), kuid hiljem ta diskvalifitseeriti, sest auto esitiib ei vastanud tehnilistele nõuetele. Meeskonna ülem Peter Sauber tunnistas komisjoni otsuse õigsust ega esitanud protesti.

Kokku jõudis üle finishijoone 10 autot, pärast Salo diskvalifitseerimist jäi lõpetajaid üheksa.

Vormel-1 MM-võistlused

MELBOURNE, 12. MÄRTS.

Distantsi pikkus 307,574 km (59 ringi): 1. Michael Schumacher (Saksamaa, Ferrari) 1:34.01,987 (keskmine kiirus 196,254 km/h) 2. Rubens Barrichello (Brasiilia, Ferrari) +11,415 sekundit, 3. Ralf Schumacher (Saksamaa, Williams) + 20,009, 4. Jacques Villeneuve (Kanada, BAR) + 44,447, 5. Giancarlo Fisichella (Itaalia, Benetton) + 45,165, 6. Ricardo Zonta (Brasiilia, BAR) + 46,468.

Kiireim ring: Barrichello 1.31,481 (41. ring).

Punktid: 1. M. Schumacher 10, 2. Barrichello 6, 3. R. Schumacher 4, 4. Villeneuve 3, 5. Fisichella 2 punkti, 6. Zonta 1.

Konstruktorid: 1. Ferrari 16, 2.-3. Williams ja BAR 4, 4. Benetton 2 punkti.

MM-i järgmine etapp sõidetakse 26. märtsil Brasiilias.