Rahvusvahelise suusaliidu peasekretär Sarah Lewis nentis, et viimased nädalad on tema jaoks olnud väga kiired ja töised. Promo

Sarah, Andrus Veerpalu otsuse väljakuulutamisest spordikohtus on möödunud üle nädala. Kuidas te need viimased kümme päeva kokku võtaksite, milliseid järeldusi võite teha?

On olnud väga töine nädal. Mis puudutab järeldusi, siis kindlasti olete ka ise tuttav CAS-i otsusega, kus on öeldud, et mitmed tegurid siiski osutasid, et Andrus Veerpalu on manustanud kehavälist kasvuhormooni. Samuti on seal kirjas fakt, et paneel ei arvestanud paljusid Veerpalu tiimi poolt välja toodud põhjendusi testi selliste tulemuste kohta – viibimine kõrgmäestiku tingimustes, tema kehaomased iseärasused, proovi võtmine pika treeningu järel jne. Kohus lükkas kõik need selgitused tagasi. Nii et see ongi järeldus.

Ma ei ole ise teadlane, kuid tooksin siinkohal ühe lihtsa analoogia. Veerpalu oleks nagu kihutanud 180 kilomeetrit tunnis ning tema kiirust mõõdeti seejuures korrektselt. Ent seejärel ütles kohtunik, et radar polnud päris töökorras ja näitas lubatud kiiruse ületamist juba 118 kilomeetri juures. Seega võib see 180 olla valepositiivne tulemus. Tegelikult pole oluline, kas Veerpalu kihutas 175-ga või 180-ga, vahe lubatuga on igatahes suur.

Avalehele
49 Kommentaari