Foto: Priit Simson
Endomondot teate? Ja-jaa, see on see paljude telefonis olev rakendus, mille saate jooksma või suusatama minnes sisse lülitada. Siis ta teatab teile metalsel häälel: „Nii ja nii mitu kilomeetrit nii ja niisuguse ajaga, viimane kilomeeter selle ja selle ajaga.”
Iseenesest ju tore. Selliseid on veel. Näiteks Garmini kellad, mis toimivad samuti GPS-i põhjal. Kas nad on täpsed? Mitte eriti.

Tegin väikse katse Tallinnas Snelli staadionil, mille ring oli keset veebruari sulanud enam-vähem lumevabaks. Treeni puhtal tartaanil nagu suvel. Mulle tuli 2011. aastast meelde kultuuriministeeriumi asekantsleri Tõnu Seili jutt, et staadion on väga ebaefektiivne asi, kasutada saab ainult neli kuni kuus kuud aastas. Mida see Seil ka teab! Ühesõnaga, Endomondo täpsusest. Snelli staadioni ring on 300 meetrit. Seda näitab ka finišipaigast sadakond meetrit eemale maha tõmmatud 1000 meetri distantsi stardijoon. Otsustasin teha üheksakilomeetrise tempo­treeningu umbkaudu poolmaratoni rekordtempos. Seega 3 ringi.

Avalehele
28 Kommentaari
Loe veel: