Kuigi avageimi võitsid 21. asetatud eestlased 21:18, läks ülekaal tänavu esimest aastat koos mängivatele šveitslastele. Kais-Vesikul oli veel teises geimis seisul 25:24 kasutada matšpall, kuid siis said kolm järjestikust punkti vastased, kes võitsid geimi 27:25.

Kolmandas geimis läksid kodupubliku toetusel mängivad Egger-Laciga kohe alguses tugeva serviga 4:1 ette ja hoidsid edu lõpuni 15:10. “Kahju, eks me olime väsinud, sest see oli meile pooleteise tunniste vahedega juba päeva kolmas mäng,” väitis Kais. “Lisaks mõjus vaimselt teise geimi napp kaotus.”

Päeva esimeses mängus olid eestlased võitnud 2:0 (21:16; 21:14) 22. asetusega austerlasi ja seejärel sama tulemusega 2:0 (21:17; 21:17) 20. asetusega sakslasi.

“Nende jooksvate asetustega on väga keeruline süsteem ja olukord muutub kiiresti iga turniiri järel,” ütles Kais, kes alustas hooaega kaks turniiri tagasi Hiinas 17. asetusega.

Šveitsis saavutatud 9. koht tõi eestlastele auhinnaraha 6000 USA dollarit.