Eesti ujumise meistrivõistlused Foto: Hendrik Osula

17-aastasel Sander Paavol jäi osa keskmisest sõrmest naha külge rippuma ning arstid õmblesid selle haiglas tagasi. Robert Roose jäi aga poolest näpust päris ilma, kirjutas Õhtuleht.

Täna varahommikul edastas Eesti Ujumisliit meediale omapoolse kommentaari.

"On lubamatu, et sellised õnnetused juhtusid," sõnas Eesti Ujumisliidu president Karol Kovanen, kelle sõnul on asutud juhtumi asjaolusid välja selgitama. "Kuulsime õnnetustest pühapäeva teises pooles ning võtsime koheselt ühendust nii võistluste korraldaja kui õnnetusse sattunud noormeeste vanematega. Õhus on küsimus, kuidas said võistlused jätkuda pärast esimest õnnetusjuhtumit. Täna, 30. novembril toimub Tartus kokkusaamine, kus osalevad nii Aura Veekeskuse, Aura Open korraldajad, Eesti Ujumisliidu esindaja ning viga saanud ujujate vanemad. On minu südameasi saada asjas selgust ning saada teada õnnetuste täpsed asjaolud."

Meedias liikunud info, et stardipukkide näol oli tegemist Eesti Ujumisliidu stardipukkidega, on alaliidu sõnul ebakorrektne. Tegelikult olnud tegu Eesti Ujumisliidu spetsiaalsete võistlusplaatidega, mis paigaldatakse ujumisvõistlusteks võistluspaigas olevatele statsionaarsetele stardipukkidele. Kas tegu oli plaatide paigaldusvea või millegi muuga, seda selgitab ekspertiis.