BC Kalev/Cramo kohtus FIBA EuroCupi sarjas võõrsil Liege Basketiga, kellele kodus 11 punktiga kaotati, kirjutab Sportnet.ee.

Eesmärgiks oli 12-punktiline võit, kuid kõik läks teisiti. Kalev kaotas 17 punktiga, 56:73. Esimese veerandaja võitis Belgia klubi koguni 15:6, kuid teise veerandaja kolme ja poole minutiga vähendasid külalised vahe vaid kahele punktile, 15:17. Sellelt seisult tegi aga kodumeeskond 7:0 vahespurdi ning läks ette 24:15.

Kristjan Kanguri kolmene 2.32 enne esimese poolaja lõppu vähendas vahe korraks kaheksale punktile (21:29), kuid Kalevi mäng oli kaugel sellest, mida näidati kodus BC Kiievit võites. Poolaja võitis Liege 39:23. Travis Reedi arvele kanti 20 minutiga 7 punkti, Gregor Arbet viskas 5 punkti.

Teise poolaja algusest pole midagi head rääkida. Kalevlased suutsid esimese nelja minutiga visata vaid kolm punkti vastaste 12 vastu ning jäid taha 26:51. Catalin Burlacu viskas kaks korvi ja 4.44 enne veerandaja lõppu oli vahe 22 punkti, 31:53. Enne viist kümmet minutit oli Liege Basket ees 57:38.

Kolm ja pool minutit enne lõppu vähendas Rait Keerles kahest vabaviskest ja kolmesest vahe 13 punktile 51:64, millele järgnes veel Kriisa täpne kaugvise ning poole minutiga oli vahe vähenenud kümnele punktile, 54:64. Ent sinnapaika kõik jäigi. Belglased said järjest kaks korvi (71:54) ning viimanegi lootus hajus.