Kuigi Shmigun pääses 16 parema hulka alles 13. ajaga, jätkas ta veerand- ja poolfinaalides edukalt. Poolfinaalis talitas eestlanna õigesti, kui sättis end finishispurdiks Martinseni seljataha. Norralanna mööduski kõrvalrajal sõitnud Olga Savjalovast (Venemaa) ja Shmigun pääses tema taga teisena finaali.

Kuid finaalis jäi Shmigun kohe neljandale kohale ega suutnud distantsi jooksul kordagi kõrgemale tõusta. Paarsada meetrit enne 1,6 km pikkuse raja lõppu loobus Kristina heitlusest ja leppis saatusega.

Lumesadu

aitas Shmiguni

Sellegipoolest tegi Shmigun varasemate klassikasprintidega võrreldes suure sammu edasi: Engelbergis oli ta saanud 21. ja Stockholmis 25. koha. "Aitas lumesadu, mis tegi raja üpris raskeks. Varasemad klassikasprindid toimusid lühemal rajal, lisaks tuli nüüd finishisirgel ponnistada 500 meetrit mööda väikest tõusu," põhjendas Shmigun eilset edu Eesti ajakirjanikele.

Enne võistlust oli Kristina mõelnud: saaks 16 parema hulkagi. "Kui selle eesmärgi täitsin, siis mõtlesin iga järgmise stardi eel -- kui ainult õnn naerataks, pääseksin veel edasi," tunnistas Shmigun.

Esikohaheitluses ei jätnud Martinsen teistele mingeid lootusi, kuid noor soomlanna Pirjo Manninen möödus lõpukoridoris Anita Moenist (Norra). "Finaalsõidust on kurb rääkida: suusad olid konkurentide omast selgelt kehvemad. Ilm soojenes ja lume libisemisomadused muutusid. Meie hooldemeeskonnas on liiga vähe inimesi, et kõigile muutustele reageerida," sõnas Kristina.

Kuue sprindietapi (kolm klassikalist+kolm vaba) kokkuvõttes pääsesid esikolmikusse Martinsen 505, Moen 300 ja Shmigun 298 punktiga.

Et Shmiguni teine konkurent MK-üldvõidule Larissa Lazutina (Venemaa) jäi eile alles 18. kohale (13 MK-punkti), siis säilisid eestlanna esikohashansid kokkuvõttes enam-vähem endisena. Lazutina jääb Kristinast maha 112 punktiga.

Ülehomme peetakse Holmenkollenis 30 km klassikalises tehnikas. Samal alal sai Shmigun mullusel MM-il pronksi, pearivaaliks tõusnud Martinsenile aga pikemad klassikadistantsid üldreeglina ei sobi. "Bente on väga hea klassikasõitja. Kui ta saab head suusad, on tal lootusi esikohale. Teised soosikud on Lazutina ja Olga Danilova," arvas Kristina ülehomsest heitlusest.

Norra mehed ülivõimsad

Meeste klassikasprindis sai ainsa eestlasena kaasa teinud Andrus Veerpalu eelsõidus 22. aja. Edasipääsust 16 parema hulka jäi Veerpalul puudu 1,3 sekundit.

Norralased valitsesid meeste sõitu täielikult. Kui poolfinaalis edestas Trond Iversen poole meetriga rootslast Urban Lindgreni, sai selgeks, et finaalis sõidavad ainult norralased. Suhteliselt veenva esikoha sai Odd Bjørn Hjelmeset, ülejäänud norralasi lahutasid sekundikümnendikud. Poodiumile pääsesid vähetuntud Jens Arne Svartedal ja Iversen.

Suusatamise MK-sari

Oslo, 8. märts. Sprint (kl) 1,6 km. Naised: 1. Bente Martinsen (Norra, pildil), 2. Pirjo Manninen (Soome), 3. Anita Moen (Norra), 4. Kristina Shmigun (Eesti), 5. Nina Gavriljuk (Venemaa), 6. Maj Helen Sorkmo (Norra), 7. Beckie Scott (Kanada), 8. Olga Savjalova (Venemaa).

MK-punktid: 1. Shmigun 1040, 2. Martinsen 994, 3. Larissa Lazutina (Venemaa) 928, 4. Gavriljuk 740, 5. Stefania Belmondo (Itaalia) 695, 6. Olga Danilova (Venemaa) 650, 7. Moen 603, 8. Julia Tshepalova (Venemaa) 576.

Mehed: 1. Odd Bjørn Hjelmeset, 2. Jens Arne Svartedal, 3. Trond Iversen, 4. Morten Brørs (kõik Norra), 5. Urban Lindgren (Rootsi), 6. Rune Torseth, 7. Havard Bjerkeli (mõl. Norra), 8. Ivan Batory (Slovakkia),... 22. Andrus Veerpalu (Eesti).

MK-punktid: 1. Johann Mühlegg (Hispaania) 801, 2. Jari Isometsä (Soome) 558, 3. Hjelmeset 480, 4. Thomas Alsgaard (Norra) 461, 5. Per Elofsson (Rootsi) 423, 6. Stefan Kunz (Liechtenstein) 378... Veerpalu 105.